RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

Modely 1:6 Offroad

Druhý ročník seriálu „O Moravský koštéř 2008“

        Tak se rok s rokem sešel a je tady opět letní sezóna, která již klasicky u nás probíhá v režii offroadových modelů. Proto jasnou volbou všech pořádných závodníků je buggy a bigfoot v měřítku 1:6.

        Druhý ročník seriálu opět bude probíhat pod taktovkou RCM Hodonín a RC Sport Březí. Seriál je pojat jako šest závodů, kdy první dva jsou plánovány jako jednodenní a druhé dva jako dvoudenní.

            Kalendář závodů:       20.4.2008 – Březí

                                           17.5.2008 – Hodonín

                                           19.-20.7.2008 – Hodonín

                                           20. – 21.9.2008 – Březí

             Program závodů:   8.00 – 9.00 hod prezentace

                                         9.30 – rozprava

                                         9.45 – start rozjížděk

                                        15-16 hod – finále obou kategorií

             Pravidla jsou shodná s pravidly MČR s vyjímkou úprav a povinných dílů. V kategorii bigfoot není možno startovat s pneumatikami z modelu FG Baja. Offroad aréna bude přístupna od 16 hodin den před závodem, kdy bude možno trénovat. V místě konání bude zajištěn el. proud, WC, kompresor a občerstvení.

             Závody jsou přístupné všem majitelům modelů v měřítku 1:6 bez závodní licence RCAČR. Podmínkou jsou vlastní čipy AMBr, pořadatel zapůjčí max. 2 ks nově příchozím nebo při poruše čipu. Elektronická registrace do závodu je nutná na adrese  http://www.fg-buggy.com/rcm .

             Startovné je stanoveno na 400Kč za osobu a závod nebo 400 a 300 při registraci předem na dvoudenní závod. Finalisté budou oceněni poháry.

             Všechny potřebné informace o závodech, o možnostech ubytování a termínech můžete  získát na přiloženém plakátu, na adresách obou pořádajících klubů a na informačním portálu RC CARS TEAM - http://www.rccarsteam.nolimit.cz/

- http://www.rccarsteam.nolimit.cz/

             Loňský ročník proběhl na vysoké úrovni, vysoká účast byla taky díky pořádání závodů na nejlepších tratích , kde se rovněž jezdí MČR. Oba pořadatelské kluby dali, jak se říká, do závodu vše, což zajistilo vysokou úroveň. Doufejme, že i v letošním ročníku to  bude obdobné.

               Závěrem bych si dovolil pozvat všechny“pravověrné šestkaře“ na tento skvělý seriál společně se svými mechaniky a diváky.

                                                                                       Láďa Vašnovský

 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275