RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

Modely 1:6 Offroad

2. závod „O Moravský koštéř“ v Březí.

        Dne 4.5.2008 proběhl na „offroudové“ dráze v Březí u Mikulova, v pořadí již druhý, závod seriálu „O Moravský koštéř“, který je vypsán pro modely v měřítku 1:6 buggy a big foot.

        Závod byl přidán do kalendáře vzhledem k tomu, že závod seriálu MČR,který měl proběhnout téhož dne byl z neznámých důvodů a bez náhrady zrušen.

       Jak již jsem zmínil, tak závod následoval po „nervózním“, sobotním závodě MČR v téže kategorii a proběhl ve skvělé závodní pohodě. Na startovní čáru se tentokrát postavilo rekordních 36 závodníku v kategorii buggy a 11 závodníku v kategorii big foot.

       Počasí nám již klasicky přálo, Honza Žďárský má prostě známosti „tam nahoře“. Škoda, že je nevyužil i při sobotním závodě MČR, ale aspoň si „někteří lidé“ uvědomí, že si to s nim nesmí rozházet. Dráha byla skvěle připravena, dokonce byly vytvořeny i zábrany v klopené zatáčce, aby se nestalo, že by model opustil trať a ohrozil tak diváky.

             Po houževnatém boji byly výsledky závodu následující:

 Kategorie buggy:

1/ Zamarský Jakub

2/ Vater Dušan

3/ Žďárský Jan

4/ Schiller Marek

5/ Melicher Pavel

6/ Hartman Petr

7/ Láska Martin

8/ Kolařík Josef

9/ Beňa Antonín

10/Schiller Pavel

 Kategorie big foot:

1/ Melicher Pavel

2/ Fráňa František

3/ Spitzer Ondřej

4/ Čechovský Petr

5/ Fogt Bronislav

6/ Směřička Patrik

7/ Čechovský Čeněk

8/ Dědič Jaromír

9/ Zdařil Josef

10/Sonntag Jan

             Další výsledky najdete na stránkách RCM Hodonín.

             Třetí závod seriálu „O Moravský koštéř“ proběhne dne 17.5.2008 na závodišti v Hodoníně. Další informace získáte na adrese portálu RC CARS TEAM na adrese http://rccarsteam.nolimit.cz/

             Závěrem lze konstatovat, že závod opět proběhl v poklidu a ve skvělé náladě. Do závodu se dokonce přihlásili i závodníci z Mariánských Lázní pod vedením jejich „manažéra“ Vítě Padevěta. Výsledky závodníků se neustále zlepšují a účast na seriálu se zvyšuje. Svou kvalitou je na stejné úrovní jako závody MČR. Doufejme, že se trend vývoje nezmění a skvělá parta „šestkařů“ si užije mnoho dalších společně strávených chvil při závodech.

                                                                       Láďa Vašnovský

 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275