RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

Modely 1:28 EP Onroad

Šestý závod a vyhlášení MiniZ Racer Stolárna Cup 2008.

        Dne 30.3. proběhl poslední závod I. ročníku oblíbeného seriálu MiniZ Racer Stolárna Cup 2008. Tento seriál se skládal z šesti závodů, které probíhaly ve Frýdku-Místku, v restauraci Stolárna.

             Seriál proběhl díky hlavnímu organizátorovi Jiřímu Veverkovi, který investoval do tohoto podniku nemalé finanční prostředky a moře času. Za toto mu patří velký dík.

             Šestý závod probíhal již zaběhnutým systémem, započal stavbou dráhy, pokračoval volným tréningem a registraci do závodu. Tři kvalifikační rozjížďky a tři finálové jízdy proběhly v poklidném tempu. Účast byla lehce nižší vzhledem ke kolizi s mezinárodním závodem, v kategorii buggy, v Brně. Ale nic to neubralo na skvělé atmosféře. Pořadí bylo nakonec následující:

1. Jakub Žůrek

2. Michal Rajdus

3. Jakub Zamarský

             Po vyhlášení posledního závodu byly vyhlášeny výsledky celého seriálu, které byly následující:

1. Jakub Žůrek

2. Tomáš Rajdus

3. Jakub Zamarský

Jako nejmladší závodník byla vyhlášena Martina Vašnovská.

             Na závěr seriálu bylo provedeno losováni o hodnotné ceny v podobě různých tuningových dílů na modely MiniZ, dále pak spotřební elektronika a nakonec kompletní RTR sety MiniZ Racer. Ceny poskytli do soutěže sponzoři, kterým rovněž patří dík za podporu tohoto seriálu. Lze zmínit např. :

http://www.RCCAR.cz
http://www.pv-energizer.com
http://www.Kitchen-net.cz

http://rccarsteam.nolimit.cz

             Závěrem lze říci, že seriál se opravdu povedl, dokázal a podchytil zájem široké veřejnosti o kategorii modelů 1:28 v podání MiniZ od Kyosho. Myslím, že by se ostatní pořadatelé závodů mohli „potáhnout za nos“ při pohledu na ceny, které byly rozdány při vyhlášení. Je zde vidět, že tuto činnost neprovádí žádný prodejce, jehož základním cílem je zisk, ale fanda, který je připraven závody dotovat i ze svého a vše co vybere na startovném věnuje na ceny. Doufejme, že takových závodů a seriálů bude více a zvýší se tak kultura těchto společenských akci.

                Fotografie najdete v sekci Fotogalerie.

            Další informace získáte na informačním portálu RC CARS TEAM na adrese: http://rccarsteam.nolimit.cz/  kde rovněž budou zveřejněny celkové výsledky seriálu v sekci Výsledky závodů.
                                                                                                                                                                                                       Láďa Vašnovský

 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275