RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

Modely 1:28 EP Onroad

Pátý závod MiniZ Racer Stolárna CUP 2008.

        Dne 15.3.2008 proběhl ve Frýdku-Místku, v restauraci Stolárna, v pořadí již pátý, závod oblíbeného seriálu MiniZ Racer Stolárna CUP 2008. 

        Scénář průběhu závodu byl stejný jako obvykle. Začalo se v 11.30 hod stavbou samotné dráhy Kyosho, která umožňuje nesčetně mnoho tvarů. Po vyčištění dráhy začal volný tréning a souběžně probíhala prezentace do závodu. Účast byla již standardní a to bylo celkem úspěch s přihlédnutím k hustotě závodů v tomto termínu.
         Premiéru si zde odbyl model Kyosho MiniZ 2,4G, se kterým startoval Tomáš Rajdus, jinak bylo startovní pole obsazeno modely MR 02 a MR 02 I Series.
         Situace ve startovním poli závodníků se neustále mění, jednou se daří, podruhé ne. Je zajímavé, že model, který minule skvěle jezdil tak při dalším závodě stávkuje. Na vině je teplota v místnosti, na kterou jsou pneumatiky modelů velmi citlivé a rovněž jejich opotřebení.
         Závod se jel ve třech kvalifikačních skupinách, kdy jezdci absolvovali 3 kvalifikační rozjížďky a následně 3 finálové jízdy bez rozdílu skupin. Tento systém je spravedlivější a zvýhodňuje výkonnost jezdců proti jezdeckému štěstí. Tedy i jezdec z třetí finálové skupiny může zvítězit.
         Po boji byly výsledky následující:
        1.     Michal Rajdus
        2.     Jakub Žůrek
        3.     Tomáš Rajdus
     Průběžné a Celkové výsledky najdete v sekci Výsledky závodů na adrese http://rccarsteam.nolimit.cz/ .
     Další, tedy poslední závod seriálu, se uskuteční dne 30.3:2008, kdy bude provedeno slavnostní vyhlášení výsledků a dlouho očekávané losování o ceny. Srdečně zveme všechny závodníky na tuto slavnostní událost.
                                                                       Láďa Vašnovský
 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275