RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

Modely 1:28 EP Onroad

Mini-Z Racer Stolárna Cup 2009

          Mini-Z Racer Stolárna Cup 2008 je seriál závodů pro modely v měřítku 1:28, které pořádá skupina dobrých lidí. Místo konání je restaurace Stolárna ve Frýdku-Místku. Jedná se o seriál volných závodů pro nadšence vlastnící modely Kyosho - Mini-Z. Seriál organizuje RC club FM.

Základní pravidla :
Seriál závodů Mini-Z Racer Stolárna Cup se vypisuje na zimní závodní sezónu v termínu leden - březen 2009. Termíny jednotlivých závodů jsou následující :
1. Stolárna dne 11.1.2009
2. Stolárna dne 1.2.2009
3. Stolárna dne 15.2.2009
4. Stolárna dne 1.3.2009
5. Stolárna dne 8.3.2009
6. Stolárna dne 22.3.2009

             Ze 6 platných závodů v poháru se bude každému závodníkovi při  finálním součtu škrtat jeden nejhorší výsledek, který v daném poháru dosáhl. Pro závodní sezónu 2008 jsou povoleny pouze vozy typu v originálním katalogu firmy Kyosho, uvedené jako MINI-Z SERIES MR01, MR15 a MR 02.
Přihlášky a startovné :
            Přihláška se podává elektronicky do jedné hodiny před začátkem rozjížděk a startovné pro každý jednotlivý závod je stanoveno na 200,-Kč. Startovné je splatné vždy před prvním startem závodů. Startovné je nevratné. Všichni závodníci jsou povinni mít ve svém autě servo konektor Futaba pro připojení personálního čipu - vyjímkou jsou pouze nově příchozí a tuto vyjímku mají jen pro první závodní den a lze si od pořadatele zapůjčit zdroj pro napájení čipu. Konektor lze zakoupit u pořadatele cena je 30 Kč. Pokud v závodě nebude závodníkovi správně fungovat čip, je to považováno za technickou závadu modelu a je započítán výsledek udaný počítačem vyjma nefunkčnosti čipu samotného. Půjčení čipu je zahrnuto v ceně startovného a bude půjčován závodníkům na jednotlivé rozjížďky.
Technická specifikace :
Základní rozměry modelu odpovídají měřítku mini-z, tedy přibližně měřítku 1:28
rozvor kol max. 102mm
maximální šířka modelu 80mm
maximální délka modelu bez křídla 180mm
maximální délka modelu s křídlem 190mm
minimální hmotnost podvozku připraveného k jízdě bez karoserie 160g
model a jeho části nesmí poškozovat trať
Úpravy modelů :
 Pro závody Mini-Z Racer Stolárna Cup je povoleno využít Stockový podvozek Mini-Z a jsou povoleny záměny plastových dílů za díly jiných výrobců.  Je povoleno použít libovolné karoserie z kategorie typu RM a MM dle typu umístění motoru. Karoserie musí zachovávat původní rozměry . Ráfky se mohou měnit bez rozdílu kategorie, ale nesmí přečnívat ven z karoserie. Pneumatiky gumové a to šíře předních max. 8,5mm, zadní max. 11mm, nejsou povoleny mechové pneumatiky . Ráfky lze použít plastové i kovové.  Je zakázáno mazání pneumatik.  Je povoleno měnit převodový poměr.  Jako pohonný zdroj jsou povoleny jen nabíjecí baterie Energizer 1000 mAh typ AAA.  Možnost zakoupení baterii u pořadatele za zvýhodněnou cenu 65/ks. Povoleny jsou barevné úpravy karoserií a umístění log případných sponzorů. V případě, že se ocitnou v závodě dva totožné modely musí být rozlišeny odlišným poznávacím znakem. Povoleny jsou neoriginální světla protože nijak nezlepšují jízdní vlastnosti. není však povolen libovolný zásah do elektroniky s vyjímkou přídavného konektoru. Není povoleno upravovat elektronické části přijímače a regulátoru zejména měnit FET za výkonnější. Není rovněž povoleno měnit originál vysílač. Platí pravidlo co není povoleno je zakázáno.

                 Je povoleno otočit auto po směru jízdy nahazovačem, pokud to není auto schopno udělat vlastní silou! Pokud bude závodník přistižen, ať na základě protestu nebo náhodné kontroly, s autem v závodě, které bude obsahovat nepovolené díly, tak může být pořadatelem diskvalifikován a vyloučen ze závodu.
Start :  Systém rozjížděk bude upraven vždy v jednotlivých závodech.

System závodů:

               Platí do 18 přihlášených jezdců
- 3x rozjížďka po 5min. - ve skupině maximálně 6 jezdců - po kole rozjížděk min 10 minut pauza - počítají se dvě nejlepší první dva postupují přímo do finále. Ostatní systém AB
- 2x 1/2 finálové jízdy 7 min ve skupině max 8 aut AB postupují první 3 ve skupině
- 2x finálové jízdy po 10 min. - ve finále 8 jezdců - po kole finálových jízd 15 minut pausa
              Pro více jak 18 přihlášených jezdců
- 3 x rozjížďka po 5 min. - ve skupině maximálně 8 jezdců - po kole rozjížděk min. 5 min pauza
- počítají se dvě nejlepší první z každé skupiny postupují přímo do finále. Ostatní systém postoupí z 1/2 finálových jízd, jejich počet bude dle počtu závodníků v délce 7 min ve skupině max 8 aut, počet postupujících z každého 1/2 finále je závislý na počtu skupin
- 2x finálové jízdy po 10 min. - ve finále 8 jezdců - po kole finálových jízd 5 minut pauza
Závodníci :
              Závodníci předloží modely a vysílače ke kontrole startérovi závodu. Před rozjížďkou bude provedena kontrola rušení. Vysílače závodníků,  kteří nejedou rozjížďku jsou v depu. Pokud někdo neodevzdá vysílač bude pořadatelem diskvalifikován. U všech závodníků se předpokládá sportovní a společenské chování, pokud toto nebude dodrženo může být závodník po napomenutí pořadatelem diskvalifikován,a při vážnějším přestupku mu může být udělen zákaz startu. Je zakázáno najíždět úmyslně do aut soupeřů a po napomenutí pořadatelem může být udělen zákaz startu pro jeden závod. Závodník se nemůže nechat zastoupit. Věková hranice je bez omezení. Pokud závodník nenastoupí po vyhlášení rozjížďky v limitu tří minut na start může být z rozjížďky diskvalifikován ! Závodník může mít s sebou jednoho mechanika.
Vyhlášení výsledků :
             Výsledky závodů jsou vyhlášeny v den závodu a budou evidovány . Konečné výsledky poháru budou vyhodnoceny v den konání posledního závodu a budou rozdány poháry třem prvním závodníkům společně s věcnými cenami , které budou vypsány před startem prvního závodu. Informace a výsledky bude možno sledovat na http://rccarsteam.nolimit.cz/.
 
Protesty a stížnosti :
            Protesty a stížnosti technického rázu, lze uplatnit pouze bezprostředně před ukončením celého závodu. Auta jsou na dráze až do pokynu rozhodčího-startéra. Tříčlenná komise složená z pořadatele a dvou losem vybraných závodníků rozhodne. Přičemž podavatel protestu či stížnosti a ten proti němuž směřují jsou z losování vyloučeni.
            Změnu pravidel v průběhu sezony, ze závažných důvodů, si pořadatel vyhrazuje !
 
Případné nejasnosti konzultujte s pořadatelem!
Sponzoři CUPu:

www.RCCAR.cz
www.pv-energizer.com
www.Kitchen-net.cz
http://rccarsteam.nolimit.cz/
 

Žádné komentáře
 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275