RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

Modely 1:10 a 1:18 EP

Třetí závod Moravskoslezského poháru s vloženým závodem GP Ostrava.

Dne 6.7.2008 proběhl na Ostravském autodromu v pořadí již třetí závod Moravskoslezského poháru, který je vypsán pro modely v měřítku 1:10 s vloženým závodem cestovních modelů v měřítku 1:5.
        Počasí se klasicky vydařilo a slunečný den přivítal nejen závodníky a jejich týmy mechaniků, ale rovněž mnoho diváků.
             Závod byl zahájen rozpravou,  kterou provedl ředitel Tomáš Rajdus. Byly rozepsány jednotlivé skupiny závodníků ve všech kategoriích. Obzvláště silné byly kategorie Stock a Hobby. Rovněž se začala opět rozbíhat kategorie OPEN,  která díky aktivitě některých osob málem zanikla. Konečně závodníci poznali, že kroužit po závodním okruhu na plný plyn a bez možnosti zrychlit není tím pravým ořechovým. Kategorie OPEN není podporována prodejci, protože v ní je možno používat libovolné modely a pohony a závodníci tedy mohou požívat vše co doma najdou a nemusí investovat do předepsaných dílů a modelů.
             Scénář závodu proběhl  přesně dle organizačních pravidel, 3 kvalifikační rozjížďky, v každé kategorii, rozřadily závodníky a pomohly vybrat finálovou skupinu 10 závodníků, která se pak utkala o poháry a hodnotné ceny. U modelů s elektropohonem se jely 3 finálové jízdy a modelů se spalovacím motorem jen jedna.

3/ Jiří Smékal

Kompletní  průběžné výsledky najdete v kolonce MSP.
            Závody se vydařily a shlédlo je několik desítek diváků. Příjemným překvapením bylo losování cen bez rozdílu pořadí. Které byly dotovány sponzory a prodejcem modelů. Velké množství mladých závodníků je příslibem rozvoje tohoto sportu pro budoucnost, kdy kvalitní využití volného času mládeže je hlavním cílem.
             Další závod Moravskoslezského poháru proběhne dle rozpisu dne 30.8.2008.