RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

Modely 1:10 a 1:18 EP

První závod Moravskoslezského poháru – léto 2008

        Dne 17.5.2008 proběhl první závod Moravskoslezského poháru – léto 2008, který je vypsán pro modely v měřítku 1:10. Jsou otevřeny kategorie EP Open, EP Stock, EP Hobby a IC Open.

        Závod se konal na Ostravském autodromu na výstavišti Černá louka. Již několik dní předem proběhla příprava asfaltové trati a její čištění. Zbývalo jen objednat pěkné počasí. Toto bylo dosti proměnlivé a černá mračna hrozila pěkným „slejvákem“. Nakonec však vše dobře dopadlo a spadlo jen několik kapek a to naštěstí v době jízdy modelů se spalovacím motorem.

          Organizace závodu probíhala klasickým způsobem, od 8 hodin probíhal trenink a souběžně registrace do závodu. Po upřesnění závodních a technických pravidel ředitelem závodu započal samotný závod. Modely elektro i spalovací jely shodně 3 kvalifikační rozjížďky a následovaly finálové jízdy. Zde již byl rozdíl, elektromodely jely 3 rozjížďky a „spalováky“ semifinálovou a finálovou jízdu na 20min.

          Velmi dramaticky probíhala jízda modelů se spalovacími motory, kdy závodníci bojovali s technickými problémy, opravovali modely během jízdy a pak se snažili vše dohnat.

          Naproti tomu závody elekter působily nudným dojmem z důvodu, že používané motory nedovedou zajistit dostatek výkonu pro modely na tak dlouhou trať, jaká je v Ostravě. Myslím, že návrat ke kategorii OPEN je dobrým řešením.

          Konečné výsledky jsou následující:

 Kategorie EP 1:10 Hobby:

1/ Martina Čonková

2/ Martina Vašnovská – junior

3/ Marie Szostková – junior

 
Kategorie EP 1:10 STOCK:

1/ Vlastimil Švec

2/ Václav Buchta

3/ Vít Malchárek

 
Kategorie 1:10 IC OPEN:

1/ Richard Škola

2/ Tomáš Rajdus

3/ Jiří Adámek

 
         Kompletní výsledky naleznete v příloze po jejich vyhotovení. Fotografie naleznete v sekci Fotogalérie.

         Závěrem lze konstatovat, že závod se vydařil a přihlíželo mu mnoho diváků. Doufejme, žena dalších závodech bude účast větší a hlavně, že počasí bude minimálně stejné.

                                                                            Láďa Vašnovský

 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275