RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

Třetí závod seriálu Valašská zima 2007/2008 - MIG Cup

        Dne 9.3.2008 se konal ve Vsetíně, v tělocvičně na základní škole Na Trávníkách, další závod seriálu Valašská zima 2007/2008. O tomto seriálu jsme hodně slyšeli a tak jsme se rozhodli ho navštívit. Seriál je pojat dosti do široka, je vypsán snad pro všechny existující kategorie modelů 1:18, dále pak pro modely 1:24 a modely 1:28.

        Samotný závod pro nás začal hledáním tělocvičny. I když jsme si tuto našli na netu, na mapě, nebylo vůbec snadné se k ní dostat a to z důvodu důmyslně řešeného dopravního systému ve městě. Nakonec jsme to zvládli. Pohodlně jsme zaparkovali vozidlo před tělocvičnou.

      K závodu byl využit, na rozdíl od jiných závodů, instalovaný koberec v gymnastickém sále. Hned na první pohled nás zaujala dráha, která byla postavena tak, aby umožnila zorganizovat závod modelů v různé velikosti od 1:28 až po 1:18. Bylo sice nezvyklé závodit s malými modely na tak rozsáhlé dráze, ale po několika kolech jsem si zvykli a dostatek místa se projevil zvýšenou rychlostí modelů. Samozřejmě bylo potřeba změnit převody do „rychla“ a to hlavně u MiniZ.

         Organizace závodu byla dobrá, bohužel se projevily problémy s novým měřícím zařízením Robitronic. Avšak je zajímavé, že pouze u modelů MiniZ, u dalších modelů bylo měření bezporuchové. Situace se poněkud zlepšila zvýšením napájecího napětí optických čipů. Ale nakonec se využilo i dobrovolníků, kteří kontrolovali a dopočítávali nezapsaná kola. Chtěl bych zdůraznit, že se jedná o nové zařízení, se kterým neměla časomíra zkušenosti. Nakonec však situaci Zdeněk Janoš, jako hlavní časoměřič, vyřešil vcelku brilantně.

          Myslím, že za zmínku by staly modely M280 od české společnosti ALS racing , které měly tady svou premiéru, doposud jsme s nimi jezdili jen na dráze Kyosho a nezúčastnili jsme se žádného závodu. Modely se rychle adaptovaly na neznámý kobercový povrch a zajížděly stejné časy na kolo jako jejich „větší bratříčci“ v měřítku 1:24 OPEN s mnohem výkonnějšími motory. Rovněž modely MiniZ od Kyosho neměly s tratí problémy a po výměně převodů zajížděly solidní časy na kolo.

          Pomyslným vrcholem byly modely v měřítku 1:18 a to ve verzi jak 2WD, tak i OPEN. Modely se pohybovaly takovou rychlostí, že je bylo velmi náročné sledovat.

          Pro ilustraci uvádím následující výsledky, které se mi podařilo sehnat, zbytek bude upřesněno po dodání celkových výsledků pořadatelem.

 Kategorie 1:28 OPEN :

1. Martin Kříbek

2. Vladimír Vašnovský

3. Martina Vašnovská


Kategorie 1:28 MiniZ Standard :

1. Tomáš Rajdus

2. Vladimír Vašnovský

3. Pavel Rajdus

 
Kategorie 1:24 OPEN:

1. Petr Soukup,

2. Ivo Novosad

3. Miroslav Pazdera

 
Kategorie 1:18 2WD :

 1. Ivo Kavánek

2. Miroslav Pazdera

3. Roman Havlík

 
Kategorie 1:18 OPEN :

1. Pavel Rajdus

2. Karel Kratochvíl

3. Tomáš Brodský      

        Další kategorie budou doplněný později  a celkové - průběžné pořadí bude uveřejněno v kolonce Výsledky závodů na portále RC CARS TEAM na adrese http://rccarsteam.nolimit.cz/

         Závěrem lze konstatovat, že šlo o velmi povedený závod a litujeme toho, že jsme se nezúčastnili celého seriálu Valašská zima 2007/2008 – Mig Cup. Tímto si všem dovoluji doporučit účast na posledního závodu tohoto seriálu, který proběhne dne 19.4.2008 v tělocvičně ZŠ Trávníky.

 
                                                                LáďaVašnovský

 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275