RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

První volný závod OPEN 28 v Ostravě.

U příležitosti 10. závodu Moravskoslezského poháru se uskutečnil historicky první závod kategorie OPEN 28 v Ostravě. Závod proběhl jako volný na výstavišti Černá louka.

Pro upřesnění je tento závod vypsán pro všechny modely kategorie 1:28 a tedy i MiniZ. Je možné využít všechny podvozky a používat libovolný tuning. Takto upravené modely jsou mnohem rychlejší a lépe se ovládají. Účast sice nebyla nikterak závratná, ale to se dalo předvídat, neboť se jel první závod MČR v kategorii buggy 1:6. Ale i přesto se na start postavilo několik závodníků z naší špičky, jako je např. rodina Rajdusů.

Závod probíhal společně s kategorii 1:18, avšak na samostatné dráze. Měření prováděl již „ostřílený“ Jiří Veverka, který získal praxi během zimního seriálu MiniZ Racer Stolárna 2008. S přehledem „odkaučoval“ celý závod v rekordním čase. Závod byl proti zvyklostem koncipován tak, že se jely 3 kvalifikační rozjížďky a 4 finálové jízdy a tím, že konečného výsledku byly započteny 3 nejlepší dosažené výsledky. Tedy rozhodující byl počet najetých kol. Tento systém je skutečně spravedlivý.

Pokud jde o dráhu, tak tato byla z neznámých důvodů kobercová, byla vytýčena plastovými pásy, které byly velmi ohleduplné k modelům. Toto se již nedalo říci o koberci. Po šestiminutové jízdě byla kola obalena chlupy a vlasy tak, že se sotva točila. Nicméně plynulé zatáčky byly velmi nezvyklé, ale velmi příjemné.

Po tvrdém a nekompromisním závodě byl výsledek nakonec následující:

1. Michal Rajdus

2. Martin Kulhánek

3. Vladimír Vašnovský

Závod se skutečně vydařil a potvrdil vyrovnanost startovního pole. Jediným nedostatkem bylo málo nasazovačů, což dělalo problém jezdcům.

Další volný závod v podobě Maratónu „O Havířský kahan“ proběhne dne 13.4.2008 v Ostravě, tento závod je dotován hodnotnými cenami a vítězové obdrží poháry. Více se dovíte na informačním portálu RC CARS TEAM na adrese: http://rccarsteam.nolimit.cz/