RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

Něco málo o Kyosho Mini Z

           Jak většina z Vás určitě ví, je společnost Kyosho japonský výrobce známých RC modelů v různých velikostních kategoriích. Mezi její nejpovedenější kategorie patří bezesporu série nazvaná Mini-Z. Jedná se o kategorii modelů v měřítku 1:24 a 1:28. Je zastoupena podkategorií Mimi-Z Lit, Overland, Monster, MR- 015, AWD, I series, Formule 1 a hlavně MR- 02.

            Pokud se jedná o jednotlivé kategorie, tak o těchto se nejvíce dovíte na www.Kyosho.cz. Pokud jde o naše ježdění tak nás nejvíce může zajímat kategorie MR – 02. Jedná se o nejnovější kategorii cestovních vozů a jde o nástupce osvědčeného podvozku MR-015. Model je v měřítku 1:28 a vyniká precizním zpracováním karoserie do posledního detailu. Podvozek je tvořen ze dvou částí, přední část je odpružena 2 nezávislými péry a je spojena se zadní části pružným plátkem, tzv. „Háčkem“. Zadní část je dále odpružena jedním, centrálním tlumičem. V zadní části je uchycen motor v držáku zadní nápravy společně s diferenciálem. V prostření části modelu jsou po stranách umístěny po 2 AKU baterie a uprostřed celá elektronika modelu se servem. Podle umístění motoru před a za zadní nápravou se dělí model na dva typy. A to MR, kdy motor je za zadní nápravou a MM, kdy je před zadní nápravou. Model má poháněnou pouze jen zadní nápravu. V dodávaném setu je i vysílač s integrovaným přijímačem v modelu, který pracuje na frekvenci 27 mHz.

            Na model jsou dodávány různé karoserie jako ND, nutno je rozlišovat zda jde o typ RM nebo MM. Náhradní díly jsou k dostání bez problému a je možno zakoupit i mnoho tuningových dílů, které jsou převážně vyráběny z duralu a nahrazují původní plastové díly. Na kolech modelu jsou výměnné pneu o různých tvrdostech.

            Kategorie AWD zahrnuje modely s pohonem všech čtyřech kol. Dále kategorie Formule 1 je v měřítku 1:24, poháněnou mají jen jednu nápravu. Jde o přesné kopie modelů F1 a vyrábí se vždy s aktuálním vzhledem. Nejoblíbenější je značka Ferrari.
                                                            

                                                         Láďa Vašnovský

                       

Žádné komentáře
 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275