RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

Mini-Z v Moravskoslezském kraji

           Tak je to tady. Na Sv.Martina jsme se sešli na prvním volném ježdění modelů v měřítku 1:28 Kyosho Mini-Z. První ježdění a dráha byla postavena ve Frýdku- Místku. Dráhu jsme postavili v restauraci na Stolárně, kde budou probíhat pravidelné srazy.

           Realizační team ve složení Jirka Veverka, Zbyněk Kratochvíl a já jsme netrpělivě očekávali, kolik závoděníchtivých lidí se dostaví. Termín a místo bylo určeno jen ústně, nikde nebylo nic vyvěšeno. Proto nás překvapilo kolik lidí se nakonec sešlo. Nakoupené modely byly během chvíle rozebrány a ostaní musí vyčkat. Náš předpoklad, že pojezdíme ve 4 - 5 lidech padl, nakonec jsme mysleli tak do 20, ale dostavilo se téměř 40 lidí. Všichni se bili o modely, aby si vyzkoušeli jízdu tak malými auty. Dostavili se závodníci zvučných jmen jako Petr Satek, Martin Kříbek, oba Zamarští, Richard Škola, Pavel Karel, Tomáš Poul a mnoho dalších. 
           Samotné ježdění probíhalo na originál dráze Kyosho, která je vyrobena z plastových dílů a lze ji skládat do mnoha tvarů. Vzhledem k měkkým mantinelům je citlivá k modelům a při nárazu je odpruží. Po dráze se najednou prohánělo i více jak deset modelů. 
           Výbornou atmosféru, přátelské ovzduší a příjemné prostředí podtrhovaly plameny blízkého krbu a rány z bowlingové dráhy. Zkrátka prostředí na výbornou. Na prvním ježdění se zúčastnily i malé děti, kterým se ježdění tak zalíbilo, že tatínkové toho moc nenajezdili a neustále se dohadovali o vysílač.
           Vzhledem k velkému ohlasu bylo rozhodnuto, že na dráze budou probíhat pravidelná setkání vždy v neděli po obědě a to hlavní, že se zde pojede první seriál v Mini-Z . Seriál proběhne od ledna do dubna roku 2008, pravděpodobně půjde o 6 závodů. Všechny informace najdete zde na www.rccarostrava.cz .
            Závěrem bych chtěl jménem všech poděkovat důchovnímu otci a generálnímu sponzorovi Jirkovi Veverkovi, bez kterého by se toto neuskutečnilo. Myslím, že s výhledem na plánovaný počet účastníků, to bude asi největší seriál ve Frýdku-Místku. Pravidla budou včas vyvěšena.
            Pro další zájemce podávám informaci, že s veškerými dotazy se obracejte nejlepe osobně na Jirku Veverku nebo na mou maličkost.

                                                            Láďa Vašnovský                                         

Žádné komentáře
 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275