RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

KYOSHO INTERNATIONAL INDOOR RACE OSTRAVA 1:8 BUGGY I.C.

           Moravskoslezský klub RC CAR Ostrava pořádá ve dnech 26.1 – 27.1.2008 již druhý ročník mezinárodního závodu o Putovní Pohár Primátora města Ostravy a KYOSHO International Indoor Race Ostrava Buggy 1:8 I.C.
           Jde o největší závod svého druhu na území České republiky. Závod je pořádán za podpory KYOSHO Deutschland, RCAČR a firem SECAR SILESIA, SHERLOG, VOTOPLAST, VZDUCHOTECHNIKA, SPN s.r.o., OKSIL.

           Závod proběhne v ČEZ aréně v Ostravě – Vítkovicích a je určen pro modely v měřítku 1:8 buggy.

Program:

Sobota 26.1. 2008
7:30 – 9:30 Volný trénink a technická přejímka
9:45 – 10:00 Rozprava a zahájení
10:00 – 11:00 Trénink po skupinách
11:00 – 22:00 Rozjížďky

Neděle 27.1. 2008

8:00 – 10:30 Rozjížďky
11:00 – 17:30 Finálové jízdy
18:00 – 18:30 Finále
18:50 – 19:00 Vyhlášení výsledků

            Startovné: 600,- Kč plaťte převodem. Číslo účtu pro platbu v ČR : 163649779 / 0600 - GE Money Bank, variabilní symbol = Číslo personálního čipu uvedené při registraci do závodu. Ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno.

Přihláška: Elektronicky na adrese races.rccarostrava.cz
Uzávěrka všech přihlášek a plateb je 15. ledna 2008. Jezdci, kteří nezaplatí do 15. ledna peníze na účet, budou automaticky nahrazeni náhradníky.
Limit jezdců: 140
Informace: www.rccarostrava.cz email: rccar@rccarostrava.cz
Měření: AMB personální chip (každý musí mít svůj)
Povrch tratě: koberec a umělé překážky
Model: Open, Pneu: Open, Motor: Open
Zázemí: depo v prostorách haly včetně stolů, rozvod 230V, kompresor, WC, občerstvení
Ubytování: Ostrava a okolí

            Loňský ročník proběhl podle obdobného scénáře a setkal se s velkým úspěchem u závodníků i u široké veřejnosti. Prvního ročníku o Putovní Pohár Primátora města Ostravy a KYOSHO International Indoor Race Ostrava Buggy 1:8 I.C. se zúčastnilo 94 jezdců z mnoha zemí Evropské Unie. Závodní klání bylo rozloženo do dvou dnů, závodnici byli rozlosováni do 8 kvalifikačních skupin z důvodu velkého počtu. Na ploše Ostravské ČEZ arény v noci z pátku na sobotu vznikla závodní dráha, kdy na kobercovém povrchu vyrostly umělé překážky, které prověřily řidičské umění závodníků a vzhledem ke své velikosti zvyšovaly atraktivitu závodu pro diváky. K měření dosažených výsledků bylo použito elektronické zařízení, které obsluhoval ostřílený časoměřič Ladislav Šeliga a celý průběh závodu byl promítán na velkoplošných obrazovkách po stranách haly. Díky dobré propagaci tohoto sportovního podniku přišlo závod shlédnout několik set diváků různých věkových skupin. Lze říci, že závody v takovém rozsahu a s takovým mezinárodním zastoupením se v České republice organizuji velice ojediněle. Účast závodníků zvučných jmen jako např. D. Reckward, M. Bayer, M. Jurenka, M. Kořínek, M. Pater, S. Lenzi, M. Jonsson, T. Passmann a mnoho dalších nebylo výjimkou.

            Nejvíce nás těšilo, že vítězem se stal skvělý jezdec a člen RC CAR Ostrava Martin Pater, který byl nejen jezdcem, ale rovněž organizátorem tohoto závodu.

            Letos se budeme snažit čerpat ze zkušeností minulého závodu, ale chceme posunout pomyslnou laťku kvality ještě výše. O zájmu o tento závod svědčí skutečnost, že hned prvního dne se přihlásilo 90 závodníků z celé Evropy a druhý den byl plánovaný limit 120 jezdců překročen. V současné době figuruje v seznamu neuvěřitelných 143 jmen. Pokud jde o sledovanost naších www s přihlédnutím k tomuto závodu, tak tabulku zemí najdete v příloze.

           Nezbývá než závěrem popřát všem jezdcům mnoho úspěchů a divákům mnoho hodnotných zážitku z tohoto mezinárodního klání. Doufejme, že vše dopadne dle očekávání a dočkáme se mnoha dalších ročníků.

           Více informacínajdete na adrese www.rccarostrava.cz


                                                 Láďa Vašnovský
Žádné komentáře
 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275