RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

Generálka na Mini-Z Racer Stolárna Cup 2008

           Tak je to tady, poslední, tedy 8 ježdění, před seriálem Mini-Z Racer Stolárna Cup 2008, který začíná již za týden svým prvním závodem dne 6.1.2007. Máte poslední možnost doladit své stockové speciály , vybrat nejvhodnější gumy i když  momentálně není z čeho vybírat a vyzkoušet si namontovat a otestovat spolehlivost měřících čipů.

           Myslím, že této možnosti by měli všichni využít, bude proveden měřený tréning, které pomůže vyzkoušet a doladit nastavení měřícího systému Robitronic. Čipy budou montovány do modelů dvěma způsoby, buď do zásuvky, která je naletována přímo v modelu na baterie nebo jako samostatný set s baterii. Podle poslední informace Jirka zjistil, že je potřeba konektor napájet pouze na 3 baterie. Je to jednodušší, není potřeba nic montovat, drátky lze zastrčit pod kontakty baterek, ale lépe je tam připájet. Důvod napajení pouze na 3 baterie je ten, že čipy se při vyšším napětí jak 6V vypínají. Důležité je správné umístění čipu v modelu, neboť se jedná o optický čip. Nevhodné umístění muže způsobit nespolehlivost a případně nefunkčnost, což bude mít ve finále za následek nezapočítání vámi ujetých kol. Za montáž a spolehlivost si odpovídá každý závodník sám, jak je uvedeno v pravidlech. Proto je dosti důležité si tuto montáž vyzkoušet na nečisto. 

            Začátek tréningu je tedy zítra, 30.12.2007 ve 11.30 hod, postavením trati. Bude následovat rozježdění a měřený tréning. Ten bude pokračovat v několika jízdách po skupinách, které budou sestaveny dle výkonnosti, ale s přihlédnutím k frekvencím závodníků.

                                                                                                                  Láďa Vašnovský

           

Žádné komentáře
 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275