RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

Čtvrtý závod Moravskoslezského poháru a 2. závod GP Ostrava.

Dne 29.8.2008 proběhl na Ostravském autodromu v pořadí již čtvrtý závod Moravskoslezského poháru, který je vypsán pro modely v měřítku 1:10 a dne 30.8.2008 druhý závod cestovních modelů v měřítku 1:5.

Počasí se vydařilo a i přes noční déšť přivítal slunečný den nejen závodníky ale i jejich týmy mechaniků, ale rovněž diváky.
             Závod byl zahájen rozpravou,  kterou provedl ředitel Tomáš Rajdus. Byly rozepsány jednotlivé skupiny závodníků v kategoriích Stock a Hobby.
             Scénář závodu proběhl  přesně dle organizačních pravidel, 3 kvalifikační rozjížďky, v každé kategorii, rozřadily závodníky a pomohly vybrat finálovou skupinu 10 závodníků, která se pak utkala o poháry. U modelů s elektropohonem se jely 3 finálové jízdy a modelů se spalovacím motorem jen jedna.

2/ Aleš Rajdus

Kompletní  průběžné výsledky najdete v kolonce MSP.
            Závody se oba dny vydařily a shlédlo je několik desítek diváků. Vzhledem k tomu, že se termín závodů překrýval s závod MČR a to ve dvou kategoriích byla účast slabší, doufejme, že příště se dostaví více závodníků.