RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

Návody a rady

Světla pro modely 1:28

           V příloze vám poskytuji schéma zapojení osvětlení, které jsem našel na Netu od  DZ Racing. Sám jsem si vyzkoušel, že je potřeba toto zapojení dodržet, čímž se vyhnete spálení led diod.

           Jako přední led diody bíle jsem použil vysokosvítivé, jejich cena je vyšší, ale svítivost asi 10 candel je dostačující. zadní, červené stačí obyčejné 2 - 6 cndelové.

           Když se pozorně podívate do schematu zapojení, tak zjstíte, že model jedoucí dopředu svítí předními světly. když couvá svítí červené. Toto se mi moc nelíbilo, tal jsem otočil diodu na zadních světlech a auto svítí při jízdě dopředu všema světlama. Lze využít i toho, že původní obvod rozšíříme o jednu větev / jak původně uvedeno pro jízdu vzad / a zapojíme bílé led diody . Potom model při jízdě vpřed svítí klasickymi světly, teda bílé vepředu a červené vzadu, při couvání pak bílými světly vzadu.

           I když model svítí jen za jízdy, vypadá to mnohem efektněji, než stálé svicení. Při přidání plynu světla zvýší intenzitu a vzniká efekt jako u xenonových žárovek.

           Pokud vyžadujete stálé svícení, tak je potřeba napájení připojit místo na motor na baterie. doporučuji však až za vypínač. Jediný problém je v tom, že kontakty jsou malé a letování je potřeba provádět mikropájkou.

 

 

Žádné komentáře
 
RC CARS TEAM , nezávislý informační portál, www.rccarsteam.nolimit.cz, email: vasnovskyv@seznam.cz, tel.: 607831275