RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

První závod 2. ročníku Moravskoslezského poháru

Tak se rok s rokem sešel a máme tady opět Moravskoslezský pohár v plné parádě. První závod, již klasicky, proběhl v Hradci nad Moravicí, ale místo hotelu Belaria byla zvolena nová tělocvična ZŠ.

Závod byl opět koncipován jako společný pro obě kategorie a to modely 1:10 a 1:18 a opět dokázal, že vzhledem k počtu účastníků je toto řešení mírně řečeno nešťastné. I když účast, na první závod, byla celkem slušná, dostavilo se 70 účastníků, je více než nutné obě kategorie od sebe oddělit. Tělocvična byla naštěstí velmi prostorná a skvěle natažené koberce toto vše podtrhly. Dík za to patří především Pavlovi Víchovi a jeho synům Ondrovi a hlavně Kubovi, který byl rovněž autorem trati. Trať byla postavena atraktivně a byla velmi technicky náročná. Byla spíše pro modely 1:18, ale i desetiny ji zvládaly dobře. Jediný problém byl se šířkou v technických pasážích. Na toto bohužel dopláceli ti nejrychlejší, protože nešlo dobře předjíždět. Ale i přes vše řečené, dráha byla na jedničku

Závod byl zahájen, dle rozpisu, rozpravou a společnou fotografii, Tomáš Rajdus objasnil pravidla a začalo se závodit. Škoda, že vzhledem k časové tísni, byl zmenšen počet finálových jízd na 2. Ale toto je v budoucnu řešitelné rozdělením kategorií. Trošku bych zmínil nervózní projevy nejrychlejších závodníků na adresu pomalejších. Nejde zde o závod MČR a body do celkového pořadí, ale „pouze“ o regionální seriál. Proto špičkoví závodníci nemohou chtít po ostatních „normálních“ špičkové výsledky a bezchybnou jízdu. Na takovou si musí počkat až na mistrovské závody. Jinak byly závody vedeny v přátelském duchu.

3. Kubánek Vít

Celkové výsledky najdete v příloze Průběžné výsledky na www.rccarostrava.cz , které budou pravidelně auktualizovány.

Seriál se tedy pěkně rozběhl, v tomto ročníku je jediným organizátorem RC CAR Ostrava. Jednotlivé závody však jsou organizovány na různých místech Moravskoslezského kraje a to v okresech Opava, Ostrava a Frýdek-Místek. Doufejme, že počet závodníků ještě vzroste a zvýší se tak prestiž tohoto oblíbeného seriálu.

V příloze najdete fotografie z tohoto prvního závodu.