RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

Pátý závod 2. ročníku Moravskoslezského poháru

Tak máme tady opět Moravskoslezský pohár v plné parádě. Pátý závod proběhl v Hradci nad Moravicí.

Závod byl opět koncipován jako společný pro obě kategorie a to pro modely 1:10 a 1:18 a opět dokázal, že vzhledem k počtu účastníků je toto řešení mírně řečeno nešťastné. I když účast byla celkem slušná, dostavilo se téměř 70 účastníků, je více než nutné obě kategorie od sebe oddělit. Tělocvična byla naštěstí velmi prostorná a skvěle natažené koberce toto vše podtrhly. Trať byla postavena atraktivně a byla technicky náročná. Byla spíše svou šířkou pro modely 1:18, ale i desetiny ji zvládaly dobře. Zvláště brilantní výkony předvedla „královská kategorie“ OPEN, kde vůbec nedocházelo ke kolizím modelů.

Závod byl zahájen dle rozpisu rozpravou a společnou fotografií, Tomáš Rajdus objasnil pravidla a začalo se závodit. Jinak byly závody vedeny v přátelském duchu. Organizace probíhala dobře a rozjížďky na sebe navazovaly bez prodlev.

3. Kupčík Štěpan

Celkové výsledky najdete v příloze Průběžné výsledky na www.rccarostrava.cz , které budou pravidelně aktualizovány.

11. 6.4 2008 - Výstaviště Černá louka / desetiny /

Seriál nám tedy pěkně běží, v tomto ročníku je jediným organizátorem RC CAR Ostrava. Jednotlivé závody však jsou organizovány na různých místech Moravskoslezského kraje. Došlo z organizačních důvodů ke změně míst konání jednotlivých závodů. Doufejme, že počet závodníků ještě vzroste a zvýší se tak prestiž tohoto oblíbeného seriálu.

V příloze najdete fotografie z tohoto prvního závodu.