RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

Druhý závod MiniZ Racer Stolárna Cup 2008

Dne 20.1.2008 proběhl, v pořadí  již druhý závod MiniZ Racer Stolárna Cupu 2008 v restauraci Stolárna ve Frýdku.Místku.
         Již kolem jedenácté hodiny se začali závodníci scházet v restauraci Stolárna a začali stavět dráhu na nový závod. Tentokrát, jako vždy, byl postavem nový tvar Kyosho dráhy. Tato byla technická, ale i rychlá. Souběžně s tréningem probíhala i registrace do závodu.

Závod byl jako minule rozdělen na 3 kvalifikační rozjížďky a 3 finálové jízdy. Závodníci byli rozřazeni do třech kvalifikačních skupin a podle dosažených výsledků pak do třech finálových skupin. Do konečného výsledku se započítávaly vždy dvě nejlepší finálové jízdy bez rozdílu skupiny. Proto zde nebylo vyjímkou, že závodník z druhé skupiny skončil před závodníkem z první skupiny.

25

Výkonnost závodníků se neustále zvyšuje a je potěšitelné, že při srovnání časů na jedno kolo, na klasické Kyosho dráze, jsme jen o málo horší než u jiných závodů v kategorii OPEN. Pravidené treningy působí blahodárně na ovládací schopnosti a pokud nám "hvězdy" zůstanou nakloněny, tak se toto vše zúročí v letní sezóně.

Závod probíhal plynule bez zádrhelu, jen byla odložena o deset minut jedná rozjížďka z důvodu oběda Tomáše Rajduse.