RC CARS TEAM

Nezávislý informační portál věnovaný RC modelům aut a modelářské tématice.

NOVINKY

4. závod Moravskoslezského poháru modelů 1:18

V předsilvestrovské pohodě se uskutečnil v sobotu, dne 29.12. 2007, poslední závod letošního roku v malé obci Branka u Opavy, v kategorii 1/18 touring a truck seriálu MSP 2007/08,  nazvaný „O POHÁR STAROSTY OBCE BRANKA U OPAVY“.

Starosta osobně přihlížel průběhu závodu a předával ceny při vyhlášení výsledků.

Závod probíhal stejným způsobem jako předcházející závody této kategorie, jelo se na 2 kvalifikační jízdy po 5minut  a 4 jízdy finálové po 10 minut.

Z důvodu úspory času byly jízdy „terénních monstříků“ zkráceny na 7minut. Toto se uskutečnilo na žádost závodníků ze Zlína, kteří jezdí se střídavými motory  a ty nevydrží jezdit po celou desetiminutovou finálovou jízdu. Díky tomuto se však tito umístili na předních pozicích.

3./ Pavel Rajdus

V cestovních vozech 1:18  ECO nenechal nikoho na pochybách Karel Kratochvíl a dokázal, že je našim nejlepším jezdcem. Zvítězil ve třech jízdách ze čtyř před druhým, domácím Jakubem Víchou  a Pavlem Rajdusem.

O dramatičnost celé soutěže se postaralo šero, které vládlo po celý den v místním kulturním domě. Bylo špatně vidět na rychle jedoucí modely a proto docházelo k četným haváriím.

Rovněž nemálo k tomu přispěla i nevhodně postavená trať, která byla velmi úzká a proto se špatně předjíždělo a docházelo k přejíždění do protisměru a k následným kolizím. Pro začínající a méně zdatné jezdce to byla jistě zkušenost, ale pro příště je potřeba postavit trať širší a více plynulejší.

Další závod Moravskoslezského poháru se uskuteční 19. ledna v tělocvičně v Hradci nad Moravicí a to tentokrát společně v obou kategoriích 1/10 i 1/18.